W jakich gałęziach przemysłu konieczna jest filtracja powietrza?

Nie od dziś wiadomo, że rozmaite pyły, jak również związki siarki emitowane do atmosfery, są szkodliwe dla środowiska i ludzi. Dlatego Unia Europejska stara się ten problem ograniczyć do minimum, ustanawiając prawo nakazujące przedsiębiorstwom redukcję zanieczyszczeń. Chcesz dowiedzieć się, w jakich dziedzinach gospodarki przepisy te muszą być przestrzegane? Zapoznaj się z poniższym tekstem!
Filtracja powietrza – gdzie jest konieczna?
W wielu dziedzinach gospodarki firmy muszą podporządkować się przepisom nakazującym im montaż instalacji odpylania lub odsiarczania, aby zatrzymać szkodliwą emisję pyłów do atmosfery. Filtracja powietrzama też zagwarantować pracownikom bezpieczeństwo i higienę pracy. Do branż, w których systemy wychwytujące cząsteczki pyłów są niezbędne, należą m.in.:
- energetyka,
- hutnictwo,
- cementownie,
- cukrownie
- przemysły spożywczy, drzewny, farmaceutyczny
i wiele innych branż.
Rodzaje filtrów przemysłowych
Każda gałąź przemysłu ma nieco inną specyfikę, dlatego systemy filtracji powietrza muszą być do niej idealnie dopasowane, aby mogły być skuteczne. Dla przykładu, inne rodzaje filtrów wykorzystuje się w przypadku zapylenia cząstkami stałymi, a inne, gdy konieczna jest neutralizacja gazowych związków szkodliwych. Do najczęściej stosowanych należą filtry workowe, ale oprócz nich są również:
- patronowe,
- koszowe i kątowe,
- koalescencyjne,
- elektrofiltry.
Gdzie wykorzystuje się filtry workowe?
Ten rodzaj odpylaczy znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Rozwiązania te używane są w branży energetycznej, spożywczej, a nawet metalurgicznej. Łączą one niskie koszty eksploatacji z wysoką wydajnością i skutecznością. Spełniają też surowe wymagania norm polskiego prawa, jak i dyrektyw unijnych.
Koszt instalacji odpylających
Cena systemów filtracji powietrza uzależniona jest od wielu czynników obejmujących budowę, eksploatacje i konserwację, dlatego najlepiej porozmawiać o niej z producentem. Jeśli szukasz instalacji do swojej firmy, sprawdź na stronie dostępną ofertę!
Polecane artykuły

Kiedy w uprawie sprawdzą się lampy CFL?
Indoorowa uprawa roślin stawia wysokie wymagania w kontekście oświetlenia. Lampy CFL (kompaktowe świetlówki energooszczędne) to rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród ogrodników i plantatorów. Dzięki swojej wydajności i oszczędności energii są idealnym wyborem dla tych, któr

Lampy CFL w uprawie roślin - czy warto?
Hodowcy roślin szukają najbardziej efektywnych i energooszczędnych rozwiązań, które pozwolą im na osiągnięcie jak najlepszych wyników. Jednym z takich rozwiązań są lampy CFL (kompaktowe świetlówki fluorescencyjne), które zdobywają coraz większą popularność wśród upraw domowych, a także komercyjnych.